Кошик
485 відгуків
+380
63
989-66-40

Що таке Arduino?

Що таке Arduino?
Arduino - це платформа з відкритим кодом, створена для швидкої і легкої розробки різноманітних електронних пристроїв.

08.01.15

Arduino - апаратна обчислювальна платформа, основними компонентами якої є плата вводу/виводу та середовище розробки на мові Processing/Wiring. Arduino може використовуватися як для створення автономних інтерактивних об'єктів, так і підключатися до програмного забезпечення, яке виконується на комп'ютері (наприклад: Adobe Flash, Processing, Max/MSP, Pure Data, SuperCollider).  

На основі Arduino розробляють навчальні приклади, роботів, системи спостереження і безпеки, аналоги систем типу «розумний дім», гірлянду з "біжучими вогнями", цифровий кодований замок, дистанційний пульт для керування побутовими пристроями, систему для автоматичного поливання квітів і т.п. Повірте, це не складно, якщо ви скористаєтесь Arduino.

Arduino складається з мікроконтролера Atmel, а також елементів обв’язки для програмування та інтеграції з іншими пристроями. На багатьох платах наявний лінійний стабілізатор напруги +5В або +3,3В. Тактування здійснюється на частоті 84, 16 або 8 МГц кварцовим резонатором. У мікроконтролер записаний завантажувач (bootloader), тому зовнішній програматор не потрібен.

Усі плати програмуються через через USB, що можливо завдяки мікросхемі конвертера USB-to-Serial. У версії платформи Arduino UNO в якості конвертера використовується контролер Atmega16U2 у SMD-корпусі. Дане рішення дозволяє програмувати конвертер таким чином, щоб платформа відразу розпізнавалася, як миша, джойстик чи інший пристрій за вибором розробника зі всіма необхідними додатковими сигналами керування. У деяких варіантах, таких як Arduino Mini, для програмування потрібно підключити до контролера окремий перетворювач USB-to-Serial.

Плати Arduino дозволяють використовувати значну кількість I/O виводів мікроконтролера у зовнішніх схемах. Наприклад, у платі Arduino UNO доступно 14 цифрових входів/виходів, 6 із яких можуть видавати PWM сигнал, і 6 аналогових входів. Ці сигнали доступні на платі через контактні площадки або штирьові роз’єми. Також існує багато видів зовнішніх плат розширення, які називаються "shields" ("щити"), які приєднуються до плати Arduino через штирьові роз’єми.

Інтегроване середовище розробки Arduino це багатоплатформовий додаток на Java, що включає в себе редактор коду, компілятор і модуль передачі прошивки в плату. Середовище розробки засноване на мові програмування Processing та спроектована для програмування новачками, не знайомими близько з розробкою програмного забезпечення. Мова програмування аналогічна мові Wiring. Строго кажучи, це C ++, доповнений деякими бібліотеками. Програми обробляються за допомогою препроцесора, а потім компілюється за допомогою AVR-GCC.

Завантажити середовище розробки і драйвера можна на офіційному сайті Arduino:
http://arduino.cc/en/Main/Software